açık çağrı

An open call to the communities engaged in artistic production in the Aegean Region for the 2022 edition of the Bergama Theatre Festival:

Bergama Tiyatro Festivali’ni her yıl birlikte büyütüyor ve dönüştürüyoruz. Geçtiğimiz yıl festivalin bir gününü Ege Bölgesi’nde üretim yapan toplulukların oyunlarına ayırmıştık. Kurduğumuz bu dayanışma ile, festivalin Bergama ve bölge ile kurduğu ilişkiyi daha çok konuşup, paylaşabildik. Bu sene de; amatör-profesyonel tiyatro üreticilerini bir araya getirme hedefi taşıyan “Sektörleşme” ve bölgedeki sanat üreticileriyle buluşmayı hedefleyen “Yerelleşme” odaklarımızı sizlerin de katılımıyla derinleştirmek istiyoruz.

Yakında tarih ve program detaylarını duyurmaya başlayacağımız bu yılki edisyonda da çevredeki tiyatro grupları ile tanışmak, bu tanışıklıkları izleyicimizle buluşturmak ve festival atmosferinde kolektif bir deneyim yaratmak amacıyla; Ege Bölgesi’ndeki tiyatro gruplarını 10.03.2022 tarihine kadar biyografimize bağlantısını eklediğimiz başvurumu formunu doldurmaya davet ediyoruz.

Festivale dair haberler yolda, sizlerle buluşmak için sabırsızlanıyoruz!