e

Uzak

Mekan Artı Berlin

26

Ağustos
Mekan Artı yeni oyun alanları üzerine keşfini sürdürüyor. Daha önce “Takip”, ”O’ndan sonra” ve “Unutmak” gibi projelerle farklı alanları oyun alanına çeviren Mekan Artı, bu sefer “Uzak” ile Bergama’yı, Bergama’nın sokaklarını, caddelerini, tarihi alanlarını oyun mekânına çeviriyor. Mekan Artı seyircisini kulaklıklar aracılığıyla, Bergama’nın Kale Mahallesi’nde, geçmişle gelecek arasında, gerçekle düşün ortasında “tek seyirciye özel” olarak kurgulanmış bir serüvene davet ediyor. *”Uzak” Chris Marker’ın “La Jetee” isimli eserinden yola çıkılarak yazılmıştır. Oyun için direktifler:
  1. Oyunu izleyebilmek için oyunun ses dosyasını indirebileceğiniz bir cihaza (akıllı telefon, mp3 çalar vb.) sahip olmanız gerekmektedir. 
  2. Seyircinin oyun süresince uzun yürüyüşlere ve olumsuz hava koşullarına hazırlıklı olması gerekmekte; bu nedenle oyun ne yazık ki engelli seyirciler için uygun değildir.
  3. OYUN DİREKTİFLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Mekan Artı continues its exploration of new playgrounds. Having previously turned different areas into playgrounds with projects such as "Following", "After Him" ​​and "Forgetting", Mekan Artı, this time turns Bergama, its streets, avenues and historical areas into playgrounds with "Far Away". Through earphones, Mekan Artı invites its audience to an adventure designed for a single audience, in the Kale Mahallesi of Bergama, between the past and the future, in the middle of reality and dream. "Far Away" is based on Chris Marker's "La Jetee". Instructions for the game:
  1. In order to watch the play, you must have a device (smartphone, mp3 player, etc.) with which you can download the play's audio file.
  2. The audience must be prepared for long walks and adverse weather conditions during the play; therefore the play is unfortunately not suitable for audience members with disabilities.
  3. CLICK HERE FOR INSTRUCTIONS.
·