06.12.2021

18 Aralık’ta gerçekleştireceğimiz Bergama Tiyatro Festivali ’’Kış Buluşmaları No: 1’’ programı sizlerle buluşmak için hazır. Festival süresi dışında buluşabilme, paylaşabilme dileğiyle açmaya çalıştığımız bu alan, umuyoruz ki yeni konuların, üretimlerin doğmasına fırsat sağlayacak. 

İçerisinde forum, atölye ve oyunların bulunduğu programımızla Bergama Tiyatro Festivali’ni daha üretken, paylaşan, eleştirel olan bir yönde geliştirmek ve dönüştürmek, bunları da sizlerin katılımıyla yapmak bu atılan adımların birincil amacı. Bu motivasyondan yola çıkarak gerçekleştireceğimiz ‘’Bergamalıların Gözünden Festival’’ adlı forum, festival ve bölge hakkında görüşleri tartışacak, her düşünceyi duymaya ve çözümler aramaya odaklanan açık bir alan olarak gerçekleşecek. 

Bölgedeki sanat üreticilerine yönelik gerçekleşecek “Yazı Masasında 1 Gün” atölyesinin yanı sıra, oyun programımızda yine Çocuklar İçin içeriği ile ve Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50. yılına özel “Fırtına Çocuk” çocuk oyunu ve Proje No 2’den “Bernarda” 18 Aralık’ta BerKM sahnesinde olacak. Bergama Tiyatro Festivali “Kış Buluşmaları No:1’’ için çok yakında görüşmek üzere!