29.04.2022

Bergama sokaklarında yeniden kavuşmamıza çok az kaldı. 2 – 5 Haziran’da 3. kez buluşacağımız, yepyeni hikayeler paylaşacağımız ve bu hikayelerin bir parçası olacağımız Bergama Tiyatro Festivali 2022 için oldukça heyecanlıyız!    

Festival gerçekleşeceği üçüncü yılında, geçtiğimiz sene odağına aldığı; Yerelleşme – Sektörleşme – Engellenen Bireylerin Kültür ve Sanata Erişiminin Kolaylaştırılması – Gençler ve Çocuklar konularını bu sene de geliştirerek işlemeye devam ederken, yaptığı bölgesel çağrıya yanıt veren bölge ekiplerinin yanında ulusal ve uluslararası sahneden performansları da izleyicisi ile buluşturacak. Gerçekleşecek performans, atölye, panel ve çeşitli aktivitelerle birlikte bu yılki yürüyüş rotalarının da çeşitlendiği etkinlik programıyla dolu dolu bir Bergama Tiyatro Festivali deneyimi bizi bekliyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama Belediyesi ve BERKSAV, Bergama Ticaret Odası, Ne Yerde Ne Gökte Derneği destekleriyle, Odeabank ve Mey|Diageo sponsorluğuyla, BERaBER ve 3dots tarafından düzenlenen festivalde sizi Bergama’nın tarihi sokaklarında kaybolmaya, üretimin gücü ile bir araya gelmeye, umutla yeni tanışıklıkların tohumunu atmaya ve yeni hikayelerle buluşmaya çağırıyoruz. Festivalin bu yılki açılışını yapacağımız, 2022 seçkisinden çeşitli performanslar ve büyülü Asklepion’da gerçekleşecek Mabel Matiz konseriyle festival seçkisinin yer alacağı BTF’22 Açılış Panayırı, Aşk Geçmişim ve Timsah Ateşi oyunlarının sınırlı sayıdaki erken dönem biletleri şimdi Mobilet’te satışta! 

Festival programı çok yakında. Görüşmek dileğiyle!